Sepet

Oyuncu Kulaklığı Özellikleri Nasıl Olmalı?

Oyuncu kulaklığı, en ufak sesleri bile ayırt edip duyabileceğimiz bir kulaklıktır. Şekilleri bakımından farklı ve değişik duran bu kulaklıkları, diğer kulaklıklardan ayıran özellik donanımsal ve yazılımsal, çevresel ses kalitesi sunarlar. Oyuncu kulaklığı, diğer kulaklıklara göre daha hassastır. Oyunlarda kullanılmakla beraber normal hayatta da kullanılabilir.

Oyuncu kulaklığının içerdiği mikrofon da diğer mikrofonlara göre daha kaliteli ve kullanımı açısından daha iyi kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu kulaklık modellerinin mikrofonu, gürültü engelleme desteği içermesi gerekmektedir. Mikrofonun bu şekilde olması oyuncu karşı tarafın sesini kolaylıkla duyabilme ve bizim sesimizin akıcı bir şekilde gitmesi için etkili olacaktır.

Mobil Oyuncu Kulaklığı Nedir?

Akıllı telefonlarımız için uyarlanmış 3,5 mm girişli bir kulaklık çeşididir. Farklı model seçenekleri mevcuttur. Oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat edilmeli konusu bu ürünlerin çeşitlerini değerlendirirken son derece önemlidir.

RUSH RHX72 HEM’IN

Oyuncu Kulaklığının Diğer Kulaklıklardan Farkı Nedir?

Oyuncu kulaklığını diğer kulaklıklardan ayıran özelliklerden biri oyun oynarken ayak sesleri, silah sesleri, hareket sesleri gibi birçok sesleri diğer kulaklıklara göre daha iyi ayırt etmemizi sağlar. Oyuncu kulaklığı diğer kulaklıklara göre farklı bir teknolojiyle üretildiği için kaba seslerden ziyade ince sesleri de algılayabilmektedir.

Kalitesi yüksek olduğunda sesler daha net ve daha anlaşılır bir şekilde duyulmaktadır.Oyuncu kulaklığı,uzun ömürlü ve özel olarak üretilmektedir. Oyuncu kulaklığı, diğer kulaklıklara göre daha uzun süreli kullanım içerdiğinden dolayı kulaklarda terleme ve acıma hissi vermez. Oyuncu kulaklıklarının hepsi için geçerli değildir. Profesyonel oyuncular tarafından yapılan oyuncu kulaklığı önerisi ile kaliteli ürünler temin etmek mümkündür.

Oyuncu Kulaklığı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Oyuncu kulaklığı seçerken dikkat etmemiz gereken konular vardır. Bunlardan biri yüksek bass ve tiz kalitesidir. Bass müzikte oluşan titreşimdir. Müzik dinlerken şiddetlenen ve artan ses basstır. Tiz ise, müziklerde veya ses içerisinde kalın çıkan sesler arasındaki ince seslere söylenilen isimdir. Oyuncu kulaklığında bass ve tiz önemlidir. Çünkü tiz ve bass kalitesi ne kadar kaliteli olursa o kadar temiz ve berrak bir sesle karşılarsınız.

Oyuncu kulaklıkları, güzel oyun oynamanızı sağlamakla beraber sizin dışarıdan gelen sesleri duymamanıza da yardımcı olmaktadır. Ayrıca oyuncu kulaklığı, sizin kulaklık içerisinde oynadığınız oyun, yaptığınız görüşme seslerinin dışarıya çıkmayacağı şekilde uyarlanmıştır. Oyuncu kulaklığı alırken kulaklığın rahat kulağınızı acıtmayan ve terletmeyen, korumaları olup saçlarınızı çekmeyecek şekilde olan kulaklıklardan almanız tavsiye ediliyor.

Oyun kulaklık özellikleri arasında önemli olan bir diğer konu ise ses sistemidir. Oyun kulaklığı ses sistemi, oyun içerisinde silah, ayak sesleri mesela savaş oyunlarında karşı tarafın nereye gizlendiği şeklinde gelen seslerin hepsinin net şekilde duyulmasını sağlar.

Oyuncu Kulaklıklarında Ses Kalitesi

Oyun sırasında kullanılan kulaklıkların yüksek ses kalitesine sahip olması gerekir. Dışarıdan gelen sesleri engellemesi ve oyun içi konuşmaları, efekt seslerini net şekilde yansıtması önemlidir. En rahat oyuncu kulaklığı modelleri arasından seçim yaparak yüksek oyun deneyimi yaşamak mümkündür.

Oyuncu kulaklığı seçerken dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise, malzeme kalitesi ve konfordur. Normal  kulaklıklarda yaşadığımız gibi oyuncu kulaklığında da kopma açılma gibi  problemler görülebilir. Oyuncu kulaklığında konfor ve malzeme dayanıklılığı burada devreye girmektedir.

Oyuncu kulaklığı alırken, kafamızı acıtmayacak şekilde olan oyuncu kulaklıklarını tercih etmeliyiz. Aksi takdirde  oyun içerisinde zorlanmalar yaşanabilir. Oyuncu kulaklığı alırken rahat ve size fazlalık, ağırlık vermeyen kulaklıkları tercih etmenizi kaba olmayan kibar ve küçük kulaklıklar işinize daha çok yaracaktır.

Oyuncu Kulaklığı Mikrofonunun Önemi Nedir?

Oyuncu kulaklığı alırken, mikrofon araştırması yapmak çok önem arz etmektedir. Oyuncu kulaklığı mikrofonu sizin karşı tarafa kaliteli ses göndermenizi sağlar. Oyuncu kulaklığı mikrofonunu ne kadar iyi seçerseniz sizin açınızdan da o kadar iyi olacaktır. Mesela bir oyun içerisinde söylediğiniz bir hamlenin anında yapılabilmesi için iyi bir oyuncu kulaklığı mikrofonuna ihtiyaç vardır.

Oyuncu Kulaklığı Özellikleri

Oyuncu kulaklığı özelliklerini şöyle özetleyebiliriz. Oyuncu kulaklığı ses kartı, mikrofon, ortopedik, kullanım ömrünün uzun olması en önemli özelliklerindendir. Oyuncu kulaklığı türleri ise kablolu, kablosuz ve kulak içi olmak üzere 3’e ayrılır.

Bu kulaklıklar için frekans da önemli konulardan biridir. Bu kulaklıklarda frekans ses titreşimi kavramıdır. İnsan kulağının duyabileceği belli bir frekans vardır. Bu frekansın aşılmaması için oyuncu kulaklığı frekansı önem arz eder.

Oyuncu kulaklığında önemli olan bir etken ise hassasiyettir. Oyuncu kulaklığı hassasiyet yani desibel  elektrik enerjisinin ses enerjisine çevrilmesi durumudur. Ürünlerde diğer bir konu ise, çıkış gücüdür. Diğer tabiriyle megawattdır. Bu kulaklıklarda çıkış gücü yani megawatt, miliwatt oyuncu kulaklığımızın gücünü göstermek için işimize yarar.

Oyuncu Kulaklıkları Aparatları

Oyuncu kulaklığımızda bir diğer olay ise, sistem gereksinimleridir. Oyuncu kulaklığı kutu içeriği de bunlardan biridir. Kutu içerisinde farklı boyutlarda kulaklık ve kulaklarınıza göre silikonları bulunmaktadır. Kulaklığınızı taşımak ve zarar görmesini önlemek için taşıma çantanız mevcut olması gerekmektedir.

Oyuncu kulaklığınızın birçok özelliği bulunmaktadır. Uzun bir yolda müzik dinlerken normal kulaklıklar ağrı ve kulak içinde acı meydana getirebilir. Fakat oyuncu kulaklığı, konfor ve hassasiyet özellikleri sayesinde bu durumu minimum a düşürmektedir. Ürün çeşitleri olmakla beraber üst kısmında ayarlanabilir olan oyun kulaklıkları mevcuttur.

Kulağınızı saran kısmı ise hem derili hem de kumaş şeklinde olanları bulunmaktadır. Mikrofonu ise yine ister sabit isterseniz de çıkarılabilir olanları piyasada mevcuttur. Bu ürünleri kullanırken dışarıda olduğunuz zamanlarda rüzgâr gibi dışarı etmenlerden rahatsızlık duymamanızı sağlamaktadır.

Ücretsiz kargo

Hızlı ve güvenli kargo

30 Gün koşulsuz iade

Memnuniyet garantisi

2 Yıl garanti

Garanti ve teknik servis

100% Güvenli ödeme

Vısa / Mastercard