Sepet

Oyuncu Mouse Nasıl Tutulur?

Bilgisayardan oyun oynamaya zaafı olan kişilerin vazgeçilmezi olan, oyuncu mousesi günümüzde teknolojinin gelişmesi ile çok daha farklı şekillerde tasarlanmaya başlamıştır.

Oyuncu mousesi diğer standart bilgisayar mouselerinden çok farklı tasarımı ile bütün oyun severlere cazip gelmiştir. Sınırsız birçok oyun için kullanılabilen oyun mouseları birebir oyun oynamaya özel hazırlanmış ve oyun oynarken ve oyun sahasında kişinin bütün gereksinimlerini karşılamaktadır.

Oyuncu mouse, birebir oyun oynama kapsamında tasarlandığı için kullanımı ve kişinin tutuş açısı da çok farklıdır. Oyuncu mousesini kullanırken oyuncunun kesinlikle özen göstermesi gerekmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken oyuncunun, oyun oynarken mouse kısmında tutuş açısını ayarlaması ve mouseyi odaklanmayıp oyuna odaklanması faydalarına olacaktır. Böylelikle; oyun oynarken mouse nasıl tutulur? Sorusunun cevabını öğrenmiş bulunduk.

RUSH RM878 BOLD

Oyuncu Mouse Tutuş Açısı

Oyuncu farelerinin, tutuş açısı oyunda ki başarıyı etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Bazı oyuncular yalnızca el ve parmak koordinasyonunu kullanırken bazı oyuncular ise bilek hareketleriyle oynamaktadır. Aynı zamanda oyun faresini tutuş açımız, kullanmamız hangi oyunu oynadığımıza ve neye odaklandığımıza göre değişebilir.

Sonuç olarak oyun mousesini kullanmak kişiden kişiye oyundan oyuna değişmektedir. Oyuncu kolunu, bilgisayar masasının üstüne rahat bir şekilde koyması ve oyuncunun kişinin kol ve el kaslarının rahatlaması için kendisini gevşek bırakması, bütün kasları açısından da ara ara dinlenmesi çok ama çok faydalı olacaktır. 

Oyuncu Mouse Ne İşe yarar?

Elit bir oyuncu olmak için profesyonel bir oyuncu mouse da şarttır. Oyuncu mousesi oyun oynarken kişiye sınırsız fayda sağlaması da oyuncular için elzem bir ürün olmuştur. Bu bağlamda oyuncu mouse, oyun oynarken şüphesiz çok işe yaramaktadır. Peki, oyuncu mouse ne işe yarar? Oyuncu Mouse ile oyun oynarken, kişinin oyuna daha iyi odaklanmasını sağlar.

Kişinin el ve bilek kaslarında tutuş açısı ile  bağlantılı olarak hiçbir sağlık açısı olmamakla beraber, rahatlamada sağlayacaktır. Günlük olarak düzenli program içinde oyun oynayan herkes için tasarlanan bu ürün, ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Ekran üzerinde ve bilgisayardaki oyun sahasında birçok cazip özelliği olan bu mouse mesafe öğrenilmesi, savaş oyunlarında isabet tutturulması, küçük büyük oyunlarda ayarlanabilir özellikleriyle oyun oynarken birçok işe yarayacağı şüphesizdir. 

Fare ayarları ile oyuncunun oyun ekranında sınırsız değişimler yapması da ürünün kalitesini de göstermektedir. Birçok işe yarayan oyuncu faresi bütün yazılımları ile oyuncuya, oyun içinde yapılacağı sınırsız olanaklar sunduğu gibi, savaş ve silah oyunlarında, isabet alırken farenin özelliklerinden dolayı kişide asla titreme olmaz. İsabetli bir şekilde oyuncu faresi sayesinde atışını yapabilir özelliktedir.  

Oyuncu Mouse Nasıl Olmalı? 

Peki, oyuncu mouse nasıl olmalı? Standart olmayan kişiye özel tasarlanan ve harikalar sunan bu mousenin; kesinlikle çok tuşlu özelliği olması gerekir. Çok tuş özelliği olan bir oyuncu faresinde rahatlatıcı, el ve bilek kısmını yıpratmayan bir özellik taşıması gerekir. Kablo tarzı diğer standart farelere göre farklı olmalıdır. Oyuncuya özel tasarlanmalıdır.

Oyuncu faresinde kesinlikle makro özelliği bulunması şarttır. Oyuncu mouseları,  kablolu ürünler olduğu gibi, kablosuz ürünlerde olduğu bilinmelidir. Ve sipariş verilirken kablolu ya da kablosuz olduğuna dikkat edilmeli, bağlantı özelliklerine ve Mouse hız ayarlama sistemlerine göre alınmalıdır. Özellikle ve özellikle, tuş sistemine dikkat edilmelidir.

Çok tuşlu modern fareler olduğu gibi tek tuşlu makro programlandırılması ile birçok yönlendirme sağlayan fareler mevcuttur. İkisi de profesyonel olduğu gibi, tek tuş ile oyun için birçok özellik  yapılabileceği için tek tuşlu makro sistem tercih edilmesi oyuncuların yararına olacaktır. 

Oyuncu Mouse ve Standart Mouse Farkı

Oyuncuya birçok sınırsız imkân sunan oyuncu mouse cihazı ile bütün bilgisayarlarda kullanılan normal, standart mouse farkına da değinilmesi gerekir. Öncelikle standart mouse herkesin bildiği gibi normal farelerde sadece bir veya iki tuş bulunur. Bu tuşların sistemsel olarak işlevi birkaç işlemden olduğunu herkes bilmektedir.

Elbette normal fare ile oyun oynamakta mümkündür. Ancak ve ancak oyun farelerinin tasarımı ve yazılımlarından dolayı aynı zamanda tuş sisteminden dolayı oyun fareleri ile oyun oynamak normal farelere göre çok farklıdır.

Aynı zamanda oyun farelerinde ekran yönlendirme, savaş ve silah oyunlarında kullanılabilecek, isabet sistemi kısıtlıyken, oyun farelerinin birçok programından dolayı, atış yaparken isabet sistemi yönlendirme sistemi profesyonel olarak yapılmaktadır. Oyuncu faresindeki Mouse 800 DPI ayarlama sistemi ile oyuncuya birçok imkân sunarken, standart farelerde bu sistemlerin olmadığı elbette bilinmektedir. Standart fare de oyun oynarken, iki tuşa birden basıldığında sınırlı işlem yapılabilirken, oyun farelerin de iki tuşa birden basıldığında birçok işlem yapılabilmektedir.

Oyuncu Mouse En Önemli Özelliği

Birçok özellikleri bulunan oyuncu farelerinin, programlarından dolayı en önemli özellikleri, tek bir tuş ile km hesaplama, yol kat etme gibi sınırsız özellik sunmasıdır. Aynı zamanda oyuncu faresinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de tutuş açısıyla bağlantılı olarak kişiye oyun oynarken en keyifli sistemi sunmasıdır.

Ücretsiz kargo

Hızlı ve güvenli kargo

30 Gün koşulsuz iade

Memnuniyet garantisi

2 Yıl garanti

Garanti ve teknik servis

100% Güvenli ödeme

Vısa / Mastercard