Sepet

Rush’tan Sömestir Soruları:“Oyun Kulaklığı mı, Mikrofonlu Kulaklık mı?”

Genç Gamer’lar olarak, bu zor dönemde uzayan sömerstirin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Hepimiz oyun tecrübelerimizi iyileştirmek için elimizden geleni yapıyor, bu hususta çeşitli harcamalar yapmayı düşünüyoruz. Kimimizin aklında yeni bir gamepads, klavye/mekanik klavye mouse, kiminin aklında da farklı bir donanımsal ekipman var.

Monitör, CPU, ekran kartı kombinasyonları haklı olarak en çok önemsediğimiz konulardan. Oyunlarını oynarken yakalayacağımız ekran görüntü kalitesi, kulaklık ve ses gibi detayları ikinci plana atmamıza sebep olabiliyor. Ancak, iyi bir ses sisteminiz varsa, iyi bir oyun kulaklığınız olması gamer’lar için adeta, hava gibi, su gibi bir gereksinimdir!

Burada şu soru devreye giriyor. Bir oyun kulaklığı mı almalı mıyım yoksa sıradan bir mikrofonlu kulaklık da sorunu çözebilir mi? Bu, çoğu oyuncunun sorduğu bir sorudur. Bir oyun kulaklığı satın alma ya da ona uygun bir kulaklık ve mikrofon satın alma seçiminiz, ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Elbette, her ikisinin de kendine göre avantajları bulunmaktadır. 

Sömestir alışverişi için  tek atımlık barutu olan gamer’lar, oyun kulaklığı ve mikrofonlu kulaklık ikilemi arasında mı kaldınız? Sizler için birkaç tavsiyede bulunacağız. 

RUSH RMC38 AUDERAY

Hangi oyun kulaklığını seçmeliyim?

Basit şekilde söyleyecek olursak, kulaklıkların mikrofonları vardır ve bunlar oyun kulaklıklarına göre “iş” görmektedirler. Ancak, oyun kulaklığı kavramı çok farklı değişkenleri bünyesinde barındıran bir kavramdır. Bunlar oyun oynamak için özel olarak gelişmiş; net iletişim, gürültü yalıtımı, ses kalitesi, gelişmiş konfor gibi özelliklere sahiptir. Eğlenceli bir oyun deneyimi sunmak için çeşitli eğlenceli, kaliteli ve dikkat çekici ses tasarımlarına sahip olmaları, bu ürünlerin gamer’lar için en çekici unsurları arasındadır. Piyasada adeta sayısına şaşıracağınız sayıda oyun kulaklığı bulunmakta. Oyun kulaklığı seçerken, önemsememiz gereken en önemli kriterler; konfor, ses kalitesi, dayanıklılık ve maliyettir.

Oyun Konforu Gamer için Önemlidir!

Bir oyun kulaklığı için konfor çok önemlidir. Bir sonraki oyun maceranıza ne kadar zaman harcayacağınız bilinmezken, seçtiğiniz oyun kulaklığının hafif olması, baş ve boyun ağrılarına sebep olmaması önemlidir. İyi bir oyun kulaklığı seçerken, kulak pad’lerinin, kafa bandının yapımında kullanılan malzemeleri iyice araştırın. Kafa bandı ve kulak pad’lerinin kafa yapınıza ve kulak şeklinizle uyum sağlayacak, adeta bunu hafızaya alacak yüzey özelliğinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.  Oyun kulaklığınız, kalın olabilir, ancak, size oyun tecrübesi sırasında konfor sağlaması için yumuşak dolgulara sahip olmalıdır. Rahat ve konforlu bir oyun kullaklığı sizler için olmazsa olmazdır.

Bir sonraki yazımızda oyun kulaklığı mı, mikrofonlu kulaklık mı tartışmasını sürdüreceğiz. Rush Games’i izlemeye devam edin!

Ücretsiz kargo

Hızlı ve güvenli kargo

30 Gün koşulsuz iade

Memnuniyet garantisi

2 Yıl garanti

Garanti ve teknik servis

100% Güvenli ödeme

Vısa / Mastercard